![]() |
Саме так мають виглядати пес та його господар на прогулянці. |
Сьгодні ми зі старшим сином вийшли на прогулянку. Малюк грався неподалік дитячого майданчика, в дворі нашого дому, паперовим літачком. Раптом, до нього підбіг пес і кинувся до ніг. Хлопчик злякався й почав тікати, собака гайнув за ним й голосно гарчав. Я не встигла навіть отямитися, так швидко все сталося... Добре, що поруч був чоловік і вчасно відігнав тварину від дитини. Та найстрашнішим було те, що на зауваження щодо повідка господар відповів дуже агресивно (мовчу вже про те, що не вибачився), чулася з його вуст лайка з нецензурними висловлюванням, мовляв, то він так грається й нема чого "пінитися"... Решти я вже не чула, бо побачила заплаканого й наляканого сина...
Друзі, собака - то найкращий і найвірніший друг людини і це щира правда. Але, для мирного співіснування цих тварин з людьми й убезпечення як одних, так і інших, існують певні правила, урегульовані нашим законодавством. Адже слід пам"ятати, що навіть невеликий пес, по відношенню до дитини, то як вівчарка для дорослої людини.Тому хазяї "друзів наших менших" повинні обов"язково дотримуватися цих правил!!! В іншому випадку, такому, наприклад, як у мене сьогодні, постраждала сторона має право (а то й зобов"язана) викликати міліцію й зафіксувати порушення. Господар тварини понесе адміністративну відповідальність і, дуже ймовірно, сплатить штраф або відшкодує моральні та матеріальні збитки постраждалому. Штраф, до речі, від одного й більше неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Не даремно ж кажуть, що то не пес винен, а його господар. Можливо, якщо ми знатимемо про свої права, то зможемо хоч трохи вплинути на ситуацію з безвідповідальними господарями собак, убезпечити власних дітей.
Ось декілька правил вигулу собак, які має знати кожен:
1. Вигулювати собаку мають право особи, що досягли 14-ти років. Собака має бути на повідку, а собаки агресивних порід іще й у наморднику. Без повідка пес може знаходитися лише у спеціально відведених для цього місцях.
2. Вигулювати собак на території дитячих майданчиків, в громадських місцях, місцях відпочинку заборонено.
3. Господар тварини зобов"язаний прибирати екскременти свого улюбленця у під"їздах, на вулиці, на майданчиках, словом, скрізь, де тварина нашкодить. Виключенням є собаки-поводирі. Якби кожен так робив, то не було б цієї гидоти там, де граються діти...
4. Якщо пес виявив агресивну поведінку по відношенню до людини, завдав шкоди здоров"ю (в тому числі й психічному) або майну, слід викликати міліцію й офіційно зафіксувати правопорушення. Власник понесе відповідальність. Варто, гадаю, написати хочаб заяву у відповідні органи, якщо господар тварини проявив агресію чи не захотів оформити конфлікт офіційно.
5. Кожен пес, у якого є господар, повине бути офіційно зареєстрований і мати на прогулянці житон з усіма відповідними даними.
Не траплялося ніколи приходити з дитиною до невролога, коли вона ні з того починає заїкатися, моргати оченятами, подьргуватися і под.? А добра тьотя-лікар каже: " Песика, мабуть, налякався!?" Мабуть, так воно й є...
Будьте уважні й обережні, бережіть і цінуйте малюків.
Додаткову інформацію можна знайти ТУТ і ТУТ.
Немає коментарів:
Дописати коментар